SETKALI JSME SE S LÉKAŘI REGIONU

Dne 7. června 2017 proběhl další velmi vydařený seminář praktických lékařů regionu a odborných lékařů Městské nemocnice Čáslav. Lékaři interního, chirurgického a dětského oddělení představili celkem deset zajímavých zdravotních kazuistik.

Prezentovány byly např. složitosti a možnosti nejnovější léčby pacientů s diabetem, úskalí diagnostiky a terapie perimyokarditidy u mladých nemocných, atypický průběh, diagnostika a způsoby terapie Crohnovy nemoci u dětí.

Zaujaly také případy neobvyklých komplikací, způsobených žlučníkovými kameny, obtíže způsobené poúrazovou brániční hernií a náročnost následného operačního řešení.

Děkujeme všem přednášejícím za skvělý výběr témat, které nejen upoutaly, ale rovněž poukázaly na novinky, rozsah a kvalitu poskytované péče v nemocnici.

Poděkování patří také zúčastněným praktickým lékařům. Praktický lékař má nezastupitelnou roli při péči o pacienta, zná zdravotní i sociální poměry pacienta i jeho rodiny.

Společně si uvědomujeme potřebu úzké spolupráce při léčbě pacientů, na které se podílí lékaři více oborů. Semináře jsou cestou k dalšímu prohloubení této spolupráce, proto se těšíme na další plánované setkání v listopadu tohoto roku.