Testování na protilátky proti COVID-19 od pondělí 7.12.2020

Test na protilátky proti COVID-19

Proč si nechat udělat test na protilátky?

Test na vyšetření přítomnosti protilátek proti COVID-19 v krvi může zjistit, zda jste přišli s virem do kontaktu a onemocnění prodělali. K této infekci mohlo dojít bez jakýchkoli příznaků, nebo s mírnými příznaky, které jste nemuseli považovat za významné.

Vyšetřujeme:

• IgG protilátky = protilátky anamnestické (paměťové), tvorba za 2-3 týdny, přetrvávají měsíce až roky

V době akutní fáze onemocnění nemusí být protilátky ještě vytvořeny a výsledek testu nemusí být průkazný. Proto je možné si nechat vyšetřit krev na protilátky nejdříve 3 týdny po odeznění příznaků virové infekce (horečka, kašel, dušnost, bolest kloubů a svalů apod.).

V akutní fázi onemocnění tento test neprovádíme. Testuje se pomocí stěru z nosohltanu (RT-PCR – přímá diagnostika viru) po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Nepřítomnost protilátek proti onemocnění COVID-19 nutně neznamená, že jste onemocnění neprodělal/a. Znamená to, že Váš imunitní systém nemá ochranné protilátky proti tomuto onemocnění.

V případě zjištění výskytu protilátek doporučujeme informovat praktického lékaře.

Test na protilátky je určen pouze pro samoplátce.

Cena testu

Vyšetření                  Cena

IgG                             400 Kč

Odběr                          50 Kč

Vyšetření se provádí z žilní krve. Před odběrem je doporučena pouze lehčí strava.

Odběrová místnost je v hlavní budově nemocnice proti kiosku. Na odběr je možno přijít v pondělí a ve čtvrtek v době 10:00-12:00. Na odběr se předem objednejte na tel. 731 441 055 nebo 327 305 111.

Platba probíhá na místě. Test se hradí hotově, připravte si, prosím, ideálně přesnou částku.

Výsledky si můžete vyzvednout na recepci nemocnice za 24 hodin po odběru ve všední dny od 10 do 12 hodin.