Nemocnice je stále plná pacientů

Na chirurgickém oddělení tým lékařů a zdravotníků pečuje o pacienty z Čáslavi a okolí. Na chirurgii plně jedou plánované operace. Probíhají břišní operace, urologické, ortopedické, operace plastického chirurga a jsou odoperovány veškeré úrazy. Chirurgický příjem funguje naplno. Žádná omezení od 1.9.2021 na tomto oddělení nejsou. Zákroky probíhají a pacienti odcházejí spokojení. Provoz je zajištěn kvalifikovaným týmem.

Využíváme moderní techniku, např. laparoskopickou věž, radiofrekvenční ablaci, ultrazvukový přístroj, šicí přístroje k operacím na zažívacím traktu a při operaci hemoroidů, harmonický skalpel, artroskop. Přístrojové vybavení JIP přesahuje požadavky pro chirurgické jednotky intenzívní péče.