Porodnické oddělení MNČ

Naše porodnice má za sebou od začátku tohoto roku 393 porodů a každým dnem toto číslo stoupá. Naše maminky nás doporučují svým kamarádkám a známým, a to je pro nás to největší ocenění. Přistupujeme ke každé rodičce individuálně a respektujeme její potřeby. Nabízíme možnost sepsat porodopis před příjezdem do porodnice, prohlédnout si porodní sály a konzultovat s námi celkovou přípravu.

V našem z
ařízení probíhají kurzy předporodní přípravy, součástí kurzů jsou besedy pro těhotné, cvičení a plavání pro těhotné. Po covidovém období se k těmto aktivitám opět vracíme. Pro maminky je připravena laktační poradkyně, po celou dobu hospitalizace je zajištěna kvalitní výživná strava z nemocniční kuchyně pro těhotné a kojící ženy a tu doplňujeme naším stravovacím „koutkem" (ovoce, mléčné výrobky, müsli, kaše).

Samozřejmostí je doprovod 3. osoby u porodu a nabízíme i možnost doprovodu rodičky na operační sál v případě porodu císařským řezem. Nabízíme možnost tišení porodních bolestí: hydroanalgezie (vana, relaxační sprcha), možnost využít žíněnky či gymnastických balónů k úlevě při porodu, inhalační analgezie (Entonox), epidurální analgezie. Po individuální konzultaci s primářem oddělení nabízíme možnost porodu do vody v porodnické vaně.