Geriatrické oddělení nemocnice Čáslav

Naše geriatrické oddělení poskytuje následnou ústavní péči seniorům a pacientům se širokou škálou diagnóz.

Péče je poskytována v rovině lékařské, ošetřovatelské a rehabilitační.

K hospitalizaci jsou přijímáni pacienti ve stabilizovaném stavu převážně z akutních lůžek naší nemocnice, kde ještě není možné propuštění do domácího prostředí a je nutná rehabilitace.

Rehabilitační péče se zaměřuje především na nácvik soběstačnosti a sebeobsluhy s cílem napomáhat návratu pacienta do jeho přirozeného prostředí.

Máme zkušenosti v prevenci a léčbě chronických ran či jiných defektů moderními způsoby hojení.

Vnímáme, že je důležité pozitivní ladění našich pacientů, proto je do běžného léčebného režimu oddělení zařazena i možnost aktivizace prostřednictvím například tréninku kognitivních funkcí, drobných ručních prací, poslechu hudby, předčítání, vypůjčení knih z knihovničky na oddělení či jen setkávání a rozhovorů pacientů v rámci oddělení. V nabídce je i canisterapie. Pravidelně k nám dochází kadeřnice a pedikérka. Spolupracujeme s Dobrovolnickým centem v Kutné Hoře.

Vzhledem k pestrosti případů je přístup k našim pacientům vysoce individuální. Máme výjimečný zájem na zlepšování zdraví našich pacientů, aby se mohli co nejdříve vrátit do domácího prostředí, ke svým nejbližším.

Proto se zajímáme o sociální zázemí nemocných a jsme nápomocni pacientům a jejich rodinám při řešení sociálních situací, které přináší změna zdravotního stavu, hybnosti a soběstačnosti. Nabízíme dočasný pobyt na sociálních lůžkách.