Novorozenecké oddělení naší nemocnice

Novorozenecké oddělení poskytuje komplexní specializovanou péči o donošené a lehce nezralé novorozence v plném rozsahu. Náš tým je profesionální a vždy připraven pomoci tam, kde je to pro novorozence a rodiče důležité.

Provádíme bonding novorozence a je pro nás velmi důležité dbát na vytváření jedinečného vztahu mezi maminkou a jejím miminkem. Dodržujeme Kroky k úspěšnému a dlouhodobému kojení a v rámci péče jsou prováděna veškerá screeningová vyšetření novorozence.

Sestry a lékaři našeho oddělení si pravidelně zvyšují kvalifikaci na různých konferencích, seminářích a kurzech. V září úspěšně absolvovali certifikovaný kurz resuscitace novorozence ,,Neonatallife support“ v Praze Motole, pořádaný Evropskou radou pro resuscitaci.

Poskytujeme laktační poradenství, nabízíme možnost zapůjčení kojeneckých vah pro první dny v domácím prostředí.

Již několik let spolupracujeme s nadací Křižovatka, která nám zajištuje monitory dechu pro naše malá miminka. Maminky si mohou přístroj zapůjčit domů. Díky tak patří i firmám, které přispívají této nadaci. Myslí tak na bezpečí novorozeňátek a klidný spánek jejich rodičů.