Testy na protilátky proti covid-19

Kdy je vhodné nechat si provést test na protilátky

• po prodělaném onemocnění covid-19, chcete-li vědět, zda se vytvořily protilátky
  • v případě, že máte podezření na prodělání nákazy covid-19 s minimálními nebo žádnými příznaky
  • vyšetření hladiny protilátek po podstoupené vakcinaci (na bázi S1/RDB: Pfizer/BioNtech, Moderna, AstraZeneca a Vaccine Janssen)

Nabízíme vyšetření protilátek třídy IgG - protilátky proti Spike proteinu.
Protilátky se tvoří:

• po prodělané infekci covid-19 (tvorba obvykle za 2-3 týdny od prvních příznaků, přetrvávají měsíce až roky, celková doba přetrvávání je předmětem studií), jsou důležité z hlediska dlouhodobé ochrany před nákazou
  • po očkování

Jedná se o nepřímé vyšetření, kterým se neprokazuje přítomnost samotného viru, proto v žádném případě nenahrazuje vyšetření přímé (PCR nebo test na přítomnost antigenu viru).

Nepřítomnost protilátek proti onemocnění COVID-19 nutně neznamená, že jste onemocnění neprodělal/a. Znamená to, že Váš imunitní systém nemá ochranné protilátky proti tomuto onemocnění.

Kdy není vhodné se nechat testovat
Pokud máte aktuálně některý z příznaků, který může být známkou onemocnění covid-19 (např. horečka, chřipkové příznaky, kašel, dušnost, bolest kloubů a svalů, ztráta čichu nebo chuti atd.). V době akutní fáze onemocnění nemusí být protilátky ještě vytvořeny a výsledek testu nemusí být průkazný. V takovém případě je vhodné absolvovat vyšetření metodou PCR.

Informace o odběru

Vyšetření se provádí ze žilní krve. Odběr není nutno provádět nalačno, není ale vhodné dostavit se k odběru během krátké doby od vydatného jídla.

Místo a čas odběrů

Odběrová místnost je v hlavní budově nemocnice proti kiosku. Na odběr je možno přijít v pondělí a ve čtvrtek v době 9:00-11:20. Na odběr se předem objednejte na tel. 731 441 055 nebo 327 305 111.

Cena testu

Test na protilátky je určen pouze pro samoplátce.

Vyšetření:                                             Cena:
Protilátky ve třídě IgG                       400 Kč
Odběr krve                                          50 Kč

Platba probíhá na místě. Test se hradí v hotovosti, připravte si, prosím, ideálně přesnou částku.

Výsledky testu
Výsledky si můžete vyzvednout na recepci nemocnice za 24 hodin po odběru ve všední dny od 10 do 12 hodin.

Objednání
Objednávejte se na recepci MN Čáslav tel. 731 441 055 nebo 327 305 111 (odběry se provádí v pondělí a čtvrtek v době 9:00–11:20)