Den zdraví v MN Čáslav

Máme velkou radost, jak se nám náš Den zdraví včera vydařil. První návštěvníci začali přicházet hned v deset hodin, kdy proběhlo slavnostní zahájení celé akce. Jednotlivá oddělení nemocnice na svých stanovištích prezentovala své služby, návštěvníci si mohli vyzkoušet některá z nabízených vyšetření, poradit se v prevenci a v péči o své zdraví, změřit si množství tuku v těle či si pomocí UV lampy ověřit správnou techniku dezinfekce rukou. Velmi úspěšné byly i prohlídky nemocnice, při kterých měli lidé možnost setkat se na jednotlivých odděleních i s primáři a lékaři a na cokoli se jich zeptat.

Děti se učily obvazovat končetiny a měly příležitost prohlédnout si sanitku rychlé záchranné služby. Křtilo se nové logo nemocnice, vyhodnotili jsme obrázky, které děti z místních mateřských a základních škol pro nás namalovaly a proběhla také vernisáž obrazů malířky Ireny Petrové, která věnovala jeden ze svých obrazů na dobročinné účely na konto Pro Jakoubka https://projakoubka.cz/.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se rozhodli s námi včerejší den strávit, znovu děkujeme našim sponzorům a děkujeme hlavně našim zdravotníkům a zaměstnancům za jejich úžasnou práci a za skvělou prezentaci Městské nemocnice Čáslav.