Nově otevřená cévní ambulance

Nemocnice čáslav » Detail aktuality

 

Dnes, v úterý 10. května, se u nás v nemocnici otevřela nová cévní ambulance, jež je výsledkem dohody o vzájemné spolupráci s Institutem klinické a experimentální medicíny – IKEM v Praze.

Jedná se o specializovanou ambulantní péči především o nemocné s cévním onemocněním. Umožní přesnou diagnostiku a stanovení léčebného plánu včetně intervenčního či chirurgického výkonu. Jde o širokou škálu cévních onemocnění a obtíží nemocných, kdy nejčastější problematikou je:

-  léčba nemocných s bolestmi (klaudikacemi) a defekty na dolních končetinách při aterosklerotickém tepenném zúžení/uzávěru

- léčba zúžených krkavic (karotid)

- léčba tepenných výdutí, nejčastěji v oblasti břišní aorty

- zakládání cévních přístupů pro hemodialýzu

- léčení křečových žil na dolních končetinách

 

Vedle nemocných s cévním onemocněním, může být poskytnuta konziliární služba i v jiných oblastech, kterými se IKEM dlouhodobě zabývá. Především se jedná o nemocné se zhoubným onemocněním orgánů dutiny břišní (játra, slinivka břišní, tlusté a tenké střevo) a zhoubným onemocněním ledvin a prostaty.

Více o nově otevřené cévní ambulanci v Městské nemocnici Čáslav se dozvíte na:
https://www.svoboda.info/zpravy/caslav/spoluprace-nemocnice-caslav-a-ikem-prinese-vyrazne-zkvalitneni-pece-o-pacienty-v-regionu/

 

Máte dotaz? Napište nám přes on-line formulář.

ON-LINE FORMULÁŘ