Chirurgická cévní poradna

Nemocnice čáslav » Ambulance » Chirurgická ambulance » Chirurgická cévní poradna

Umístění: Přízemí v hlavní budově

Druh péče: Ambulance poskytuje léčbu a diagnostiku pacientům s onemocněním žil a tepen arteriosklerotickými komplikacemi a komplikacemi diabetu, s onemocněním konečníku a hemoroidální nemocí a indikací k operačním výkonům. Zabývá se důslednou prevencí problémů vzniklých v souvislosti s onemocněním žil dolních končetin jako je bércový vřed, záněty a další komplikace. Varixy (křečové žíly) se vyskytují u 40% - 60% populace, tudíž i velká část pacientů přichází do ambulance s tímto problémem.

Moderní léčba křečových žil

Léčba probíhá ve 3 stupních: konzervativní, tj. komprese  v kombinaci s užíváním venotonik (léky k posílení žilní stěny), dále semikonzervativní, tj. uzávěr městků sklerotizací (vpich látky, která cévu uzvaře) a chirurgická léčba, tj. odstranění křečových žil operativně.

Nejmodernějším chirurgickým postupem v současné době je tzv. endovaskulární léčba,  jedná se o výkon s vynikajícím efektem, krátkou dobou hojení a pacient je ihned po výkonu aktivní.

Léčba bércového vředu

Ambulance se již mnoho let úspěšně zabývá léčbou nehojících se defektů, vznikajících v souvislosti s onemocněním žil dolních končetin, např. s křečovými žilami nebo se zánětem hlubokých žil, onemocněním tepen, může vznikat při kombinaci obou stavů, při diabetu nebo po onemocnění růží. Léčebný postup, dodržování trvalého režimu jsou předpokladem pro vyhojení a zabránění návratu onemocnění. Jen kvalitní spolupráce lékaře a pacienta, který se chce vyléčit a dodržovat doporučené postupy přinese léčebný efekt.

Máte dotaz? Napište nám přes on-line formulář.

ON-LINE FORMULÁŘ