Anesteziologicko-resuscitační oddělení

Nemocnice čáslav » Oddělení » Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Primář: MUDr.Petra Běhounková
Staniční sestra:Dagmar Langová
Kontakt:+420 327 305 211
 aro@nemcaslav.cz


Druh péče:  Anesteziologicko resuscitační oddělení je oddělení nelůžkové a zajišťuje nepřetržitou anesteziologickou a resuscitační službu v rámci MN Čáslav.

Charakteristika: Anesteziologicko resuscitační oddělení poskytuje anesteziologickou péči na dvou chirurgických operačních sálech a na gynekologickém zákrokovém sále. Pro malé gynekologické nebo chirurgické výkony zajišťuje i ambulantní anestézie. Zajišťuje anestézie i pro neoperační výkony a vyšetření – např. kardioverze a kolonoskopie.

Lékaři ARO využívají nejmodernější postupy ,techniku a přístroje pro podání anestézie s maximální snahou o bezpečnost a spokojenost pacientů. Na našem pracovišti podáváme anestézii celkovou i místní. Volba anestézie se vždy řídí především klinickým stavem pacienta, plánovaným výkonem a délkou jeho trvání. Volíme takový postup anestézie, který je pro pacienta optimální, tedy nejbezpečnější, u více možností samozřejmě přihlížíme k přání pacienta. Do probuzení z anestézie je pacient pod dohledem anesteziologa a anesteziologické sestry na dospávacím pokoji ( tři probouzecí lůžka).

Lékaři oddělení se podílejí i na léčbě bolesti - zavádějí kontinuální techniky v léčbě akutní pooperační bolesti, porodních bolestí - především kontinuální epidurální analgézii.

V případě selhání základních životních funkcí se lékaři ARO podílejí na zajištění pacientů všech oddělení nemocnice.

 

 

Máte dotaz? Napište nám přes on-line formulář.

ON-LINE FORMULÁŘ