Gynekologicko-porodnické oddělení

Nemocnice čáslav » Oddělení » Gynekologicko-porodnické oddělení
Primář:MUDr. Peter Rafaj
Vrchní sestra:Bc. Kateřina Brudná
Kontakt:+420 327 305 278 (sekretariát)
 gynekologie@nemcaslav.cz

Zástupce primaře:  MUDr. Zuzana Loudová

Lékaři:  MUDr. Olga Hlasová,  MUDr. Ivana Křížová,

Externí lékaři:  MUDr. Ladislava Štefanová, MUDr. Ctibor Provazník


Kontakty:      

Primář:                           +420 327 305 281   peter.rafaj@nemcaslav.cz

Sekretariát:                    +420 327 305 278   gynekologie@nemcaslav.cz

Sesterna Gynekologie:  +420 327 305 226

Sesterna Porodnice:      +420 327 305 130

 

Gynekologie:

Oddělení poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči ženských nemocí jak konzervativním, tak operačním přístupem. Operace jsou prováděny v kompletním spektru gynekologické operativy odpovídající moderním standardům. Na malém zákrokovém sále provádíme biopsie, kyretáž, revize dělohy, hysteroskopie, konizace.


Čekací lhůta na malé zákroky je maximálně pár dnů.

Na centralních operačních sálech jsou prováděny velké gynekologické operace:

Hysterectomie (odstranění dělohy) a to vaginálním, břišním i laparoskopickým přístupem.

Plastiky poševní při sestupu ženských orgánů.

Kompletní laparoskopické výkony diagnostické i operační na vaječníkách a vejcovodech,. plastiky zevního genitálu na přání pacientky.

Oddělení dále provádí diagnostiku a léčbu sterility a spolupracuje s okolními centry asistované reprodukce.

V závažných onkologických případech spolupracujeme především s pražskými klinikami. Tato spolupráce se opírá nejen o dobré zkušenosti s těmito pracovišti, ale i o dlouholeté úzké osobní vazby s vedením těchto klinik.

Čekací lhůta na plánované velké operace je individuální a pohybuje se dle závažnosti 1-3 týdny. Akutní výkony, které nesnesou odklad, jsou řešeny okamžitě po stanovení diagnozy.

V případě zájmu je možnost nadstandardního pokoje.

 

 

 

Porodnice:

Porodnická část oddělení poskytuje individuální komplexní  péči o ženy před, během i po porodu včetně péče o fyziologické novorozence od 36. týdne gravidity. Při předčasném porodu před 36 týdnem spolupracujeme s nadřazenými pracovišti (Praha, Kolín, Havlíčkův Brod). Registrace k porodu není vyžadována. Císařské řezy provádíme jak plánovaně při indikacích, které jsou předem dané ještě než začně samotný porod, tak akutně pokud nastanou komplikace u probíhajícího porodu.

Samozřejmá je možnost přítomnosti partnera u porodu i u císařského řezu pokud si to rodička přeje. Pokud probíhá nekomplikovaný fyziologický porod, rodička může zvolit polohu, která jí nejvíc vyhovuje a využít veškeré přírodní metody zmírnění porodních bolestí. Z medicínských metod zmírnění bolestí můžeme nabídnout epidurální analgezii nebo aplikaci analgetik, spasmolytik, stejně jako aplikaci tzv. entonoxu.

Po individuální domluvě s primářem oddělení a zároveň při absolutně fyziologickém porodu je možnost rodit ve vaně do vody.

Prohlídka porodních sálů je možná po telefonické domluvě se staniční sestrou na čísle 327 305 278, nebo emailu  gynekologie@nemcaslav.cz

V případě zájmu je možnost nadstandardního pokoje.

Novorozenci jsou po porodu na pokoji s matkou (rooming-in). Přikládaní novorozence k prsu je co nejdříve po porodu ještě na porodním sále.

Pořádame také předporodní kurzy, tzv. psychoprofylaxi, spojenou s těhotenským tělocvikem. Cílem je příprava matky na vývoj těhotenství a porod po stránce fyzické i psychické.

Charakteristika:  oddělení je držitelem akreditace MZ v oboru gynekologie a porodnictví

 

       

Název souboru Přípona Velikost
Ministerstvo zdravotnictví prodlužuje platnost akreditace .pdf 944.17 kB

Máte dotaz? Napište nám přes on-line formulář.

ON-LINE FORMULÁŘ